Novi Erasmus natječaji
Petak, 01.03.2019.

petak, 1. ožujka 2019.

Sveučilište u Rijeci 1. ožujka 2019. objavljuje
nove ERASMUS natječaje za mobilnost studenata i osoblja u akademskoj godini 2019./2020.

Objavljeni su sljedeći natječaji:

Natječaj za studijski boravak studenata:

od 1. ožujka do 3. travnja 2019.

Natječaj za mobilnost osoblja u svrhu održavanja nastave i stručnog usavršavanja:

od 1. ožujka do 20. travnja 2019.

Podsjećamo, već je u tijeku
Natječaj za stručnu praksu studenata:

od 1. veljače do 3. travnja 2019.

Erasmus omogućava studentima da dio studijskih obaveza na bilo kojoj razini studija umjesto na matičnoj ustanovi obave na ustanovi u inozemstvu s kojom Sveučilište u Rijeci ima potpisan Erasmus ugovor o suradnji za akademsku godinu 2019./2020. (popis partnerskih visokoškolskih ustanova objavljen je uz tekst Natječaja).

Najkraće trajanje studentske mobilnosti je 3 mjeseca, a najdulje 12 mjeseci. Mobilnost se može ostvariti u zemljama Europske Unije, Norveškoj, Islandu, Lihtenštajnu, Srbiji, Makedoniji ili Turskoj te mora biti ostvarena u razdoblju od 1. lipnja 2019. do 30. rujna 2020.

Nastavno i nenastavno osoblje može se prijaviti za mobilnost u svrhu:

održavanja nastave/podučavanja (za nastavno osoblje)

stručnog usavršavanja/osposobljavanja (za nastavno i nenastavno osoblje)

kombinaciju održavanja nastave/podučavanja i stručnog usavršavanja/osposobljavanja (za nastavno osoblje)

Mobilnost osoblja mora biti provedena u razdoblju od 1. lipnja 2019. do 30. rujna 2020. Mobilnost osoblja u svrhu održavanja nastave i u svrhu stručnog usavršavanja može trajati (isključujući dane provedene na putu) najkraće 2 dana, a najdulje 2 mjeseca.

Ured za mobilnost održava Erasmus info dane na sastavnicama Sveučilišta. Obavijesti o info danima oglašene su na oglasnim pločama sastavnica.

Glavna prezentacija natječaja bit će održana u utorak, 12. ožujka 2019. na s početkom u 12 sati u dvorani G-003 na Građevinskom fakultetu na Kampusu Sveučilišta u Rijeci.

Detaljne informacije o Erasmus programu, tekstovi natječaja i prijavni obrasci objavljeni su na mrežnim stranicama Sveučilišta pod rubrikom
Međunarodna suradnja, Erasmus.

Kontakti:

Ured za mobilnost / ERASMUS

Sveučilište u Rijeci

Kampus Sveučilišta u Rijeci

zgrada Građevinskog fakulteta (soba G-033)

Ulica Radmile Matejčić 3, 51000 Rijeka

telefoni: 051 / 584 840,  584 841,  584 842