Dan hrvatske glagoljice
Utorak, 19.02.2019.

utorak, 19. veljače 2019.

U starom fondu Sveučilišne knjižnice Rijeka, među arhivskom građom, čuva se iznimno vrijedna i zanimljiva glagoljska listina iz 1539. godine. Izdao ju je u Barku knez Stjepana IV. Frankopan (Ozaljski), posljednji vlasnik Barka iz obitelji Frankopan i njome potvrdio vlastelinstvo Frani Batistiću.

Predavanjem "Glagoljska listina Stjepana IV. Frankopana Frani Batistiću" konzervatora Željka Bistrovića iz Konzervatorskog odjela u Rijeci Sveučilišna knjižnica će u petak, 22. veljače 2019. obilježiti "Dan hrvatske glagoljice i glagoljaštva". Predavanje će biti održano u 13 sati u dvorani izložbe ''Glagoljica'', Sveučilišna knjižnica Rijeka, Dolac 1.

Ulaz je slobodan.