Novoimenovana prorektorica
Petak, 01.02.2019.

petak, 1. veljače 2019.

S današnjim danom, 1. veljače 2019. stupa na dužnost izv. prof. dr. sc. Marta Žuvić, novoimenovana prorektorica za osiguravanje i unaprjeđivanje kvalitete Sveučilišta u Rijeci. Imenovala ju je rektorica prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija na sjednici Senata održanoj 22. siječnja 2019. Prorektorica Žuvić dolazi s Odjela za biotehnologiju, gdje obnaša dužnost v.d. pročelnice Odjela.

Zvanje profesorice matematike i fizike stekla je 1998. godine na Sveučilištu u Rijeci, magisterij prirodnih znanosti (molekulska biofizika) 1995. godine na Sveučilištu u Zagrebu, a doktorat iz prirodnih znanosti (fizika) 2002. godine na Sveučilištu u Zagrebu.

Od 1989. do 2004. radila je na Zavodu za fiziku Medicinskog fakulteta, a po završetku stručnog usavršavanja za E-learning Manager-a (na združenom studiju UBC Kanada i CARNet-a) od 2005. radi na uspostavi, organizaciji i vođenju sveučilišne IT Akademije i Centra za e-učenje pri Tehničkom fakultetu, koji od 2010. prerastaju u Centar za podršku učenju i poučavanju Sveučilišta u Rijeci, a kojem je na čelu do 2014. Od 2008.-2012. akademsku karijeru ostvaruje na Tehničkom fakultetu, a od 2012. na Odjelu za biotehnologiju Sveučilišta u Rijeci, s područjem znanstvenog interesa u biofizici, biomedicini i analizi podataka znanstvenih istraživanja. Sudjelovala je u desetak znanstvenih projekata, objavila je 36 znanstvenih radova citiranih u bazama WoS i Scopus, 15 priopćenja na znanstvenim konferencijama, 2 poglavlja u knjigama, koautorica je dva udžbenika i jedne stručne knjige, urednica u 2 konferencijska zbornika i recenzentica u 5 međunarodnih časopisa. Surađivala je s brojnim istraživačkim timovima u kliničkim bolničkim centrima (Rijeka, Zagreb, Ljubljana) kao i istraživačkim centrima (Forschungszentrum Juelich, Njemačka, Botanički institut Sveučilišta u  Bonnu, Njemačka, Institut J. Štefan, Ljubljana, Institut za medicinska istraživanja IMI, Zagreb).

U području stručne djelatnosti bila je voditeljica projektnog tima na uspostavi suradnje Sveučilišta u Rijeci i Microsoft Hrvatska kroz program Partners in learning (2004/5), koordinator na Tempus projektu EQIBELT - Education Quality Improvement By E-Learning Technology (2006-2009) za Sveučilište u Rijeci, vodila projekt RICOUNT – Razvoj i implementacija cjeloživotnog obrazovanja upotrebom novih tehnologija (Sveučilište u Rijeci, 2012-2014), sudjelovala u projektu Konkurentno hrvatsko visoko obrazovanje za bolju zapošljivost (AZVO – Razvoj i provedba HKO, 2013-2015) kao vanjski ekspert za razvoj standarda kvalifikacija koji uvode priznavanje prehodnog učenja, te vodila projekt izrade Okvira za digitalne kompetencije (CARNet projekt E-škole, 2016). Stručno se usavršavala kroz više programa - jednogodišnji program Managerial-Entrepreneurial Skills Development for Researchers Programme (2014/2015), Project management training after Microsoft Solutions Framework Methodology (2004) i Quality Management in Higher Education (2002).

Vodila je i organizirala rad Povjerenstva za e-učenje Sveučilišta u Rijeci (2006.-2015.), bila članica Povjerenstva za unaprjeđenje nastave Sveučilišta u Rijeci (2001-2004), aktivno sudjelovala u Radnoj skupini za priznavanje prethodnog učenja Sveučilišta u Rijeci (2008-2010), u Radnoj skupini za definiranje uvjeta i standarda vezanih uz učenje na daljinu (2014) kao i u Radnoj skupini MZO za izradu Pravilnika o priznavanju i vrednovanju neformalnog i informalnog učenja (2014).