Dodjela nagrada Realizator 2018.
Četvrtak, 17.01.2019.

četvrtak, 17. siječnja 2019.

U ponedjeljak, 21. siječnja 2019. s početkom u 14 sati, u prostoru café-bara ''Akvarij'' (Kampus Sveučilišta u Rijeci, Ulica Radmile Matejčić 5) bit će održana dodjela nagrada pobjednicima treće edicije sveučilišnog case study natjecanja Realizator 2018. u organizaciji Zaklade Sveučilišta u Rijeci.

Bit će nagrađena prva najbolja rješenja svakog od šest poslovnih slučajeva, pa će tako 38 studenata Sveučilišta u Rijeci sastavljenih u 14 timova primiti novčane nagrade u iznosu od 3.000 kn za prvo, 2.000 kn za drugo te 1.000 kn za treće mjesto (ukupni fond nagrada iznosi 36.000 kuna). Bit će dodijeljena i nagrada najaktivnijem timu ovogodišnjeg natjecanja, ulaznice za Bug Future Show 2019., cjelodnevni tehnološki show koji ujedinjuje scenski i izložbeni program, a održava se 7. veljače u Zagrebu.

Uz ravnateljicu Zaklade Sveučilišta u Rijeci izv. prof. dr. sc. Ivu Rinčić te direktora za razvoj poslovanja STEPRI znanstveno-tehnologijskog parka Nevena Tamaruta, dodjeli će prisustvovati i predstavnici poduzeća čije poslovne slučajeve su studenti rješavali, a to su: Iva Ribarić (viša stručna suradnica za podršku razvojnim projektima Grada Rijeke), Goran Đorđević (viši stručni suradnik za razvoj i informacijsko-dokumentacijske poslove Doma zdravlja Primorsko-goranske županije),  Mirko Grošić (direktor tvrtke Geotech d. o. o.), Višnja Bilobrk (global brand manager tvrtke JGL d.  d.), Đurđica Šimičić (direktorica Odjela za razvoj proizvoda, Jadranka hoteli d. o. o.) te Marina Marjanović (direktorica tvrtke Namještaj Mima d. o. o. ).

Realizator je osmišljen kako bi studentima pružio praktično iskustvo rada na rješavanju stvarnih poslovnih problema, razvijanje prezentacijskih i prodajnih vještina, podršku stručnih edukatora, povezivanje s drugim kreativnim studentima i poduzećima, te razvoj inovativnih ideja. U tri edicije natjecanja ukupno je sudjelovalo preko 200 studenata s različitih sastavnica Sveučilišta u Rijeci, a ukupno je zaprimljeno gotovo 50 izvrsnih poslovnih rješenja.