Superračunalni resursi
Ponedjeljak, 17.12.2018.

ponedjeljak, 17. prosinca 2018.

U svrhu intenziviranja uporabe superračunala ''Bura'' u znanstvenoj zajednici Sveučilišta u Rijeci održane su predavanja/radionice na Odjelu za informatiku (11.prosinca - dr. sc. Vedran Miletić) i na Tehničkom fakultetu (13. prosinca  prof. dr. sc. Lado Kranjčević i Luka Grbčić).

Na predavanjima su pokazane karakteristike superračunala ''Bura'', novosti vezane uz superračunalo te trenutno dostupan i budući softver. Na predavanju su znanstvenici direktno isprobali pristup svim hardverskim segmentima superračunala izvođenjem testnih kodova.

Na stranici www.hpc.uniri.hr moguće je naći sve informacije i zatražiti direktan pristup superračunalu.

Članovi CNRM-a – sveučilišni HPC resursi:

dr. sc. Vedran Miletić, dr. sc. Draško Tomić, Gordan Janeš, prof. dr. sc. Zoran Čarija, doc. dr. sc. Saša Mićanović, izv. prof. dr. sc. Vanja Travaš i prof. dr. sc. Lado Kranjčević.