Održan Erasmus Welcome Day
Srijeda, 03.10.2018.

srijeda, 3. listopada 2018.

U srijedu, 3. listopada 2018. Ured za međunarodnu mobilnost Sveučilišta u Rijeci na Kampusu Sveučilišta u Rijeci u zgradi Građevinskog fakulteta na kampusu Sveučilišta u Rijeci organizirao je informativni dan (Erasmus Welcome Day) za dolazne Erasmus studente koji već osmu godinu u okviru programa Erasmus dolaze na studijski boravak na Sveučilište u Rijeci.

U zimskom semestru akademske godine 2018./2019. na Sveučilištu u Rijeci studirat će 126 Erasmus studentica i studenata.

Akademija primijenjenih umjetnosti ugostiti će dvoje studenata i to iz Latvije i iz Poljske.

Filozofski fakultet ugostit će petero studenata iz Slovačke, Poljske, Njemačke i Španjolske.

Na Ekonomskom će fakultetu studijski boravak ostvariti će četrdeset i šestoro studenata iz Latvije, Finske,  Španjolske, Portugala, Italije, Slovačke, Poljske, Turske, Litve, Francuske i Rumunjske.

Na Fakultetu za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu u zimskom semestru 2018./2019. studirat će dvadeset i sedmoro studenata iz Njemačke, Bugarske, Španjolske, Slovačke, Finske, Poljske, Češke, Litve,  Italije, Latvije, Portugala i Velike Britanije.

Troje studenta iz Austrije i Španjolske ugostit će Odjel za informatiku.

Na Građevinskom fakultetu studirat će sedmero studenata iz Portugala i Francuske.

Jedan student iz Italije studirat će na Odjelu za Fiziku.

Pomorski fakultet ugostit će trinaestero studenata iz Latvije, Njemačke, Poljske, Grčke, Španjolske i Litve.

Na Pravnom fakultetu studirat će četrnaestero studenta iz Italije, Francuske, Poljske, Grčke, Češke, i Slovačke.

Tehnički fakultet ugostit će šestoro studenata iz Poljske.

Dvoje studenata iz Španjolske ostvariti će studijski boravak na Učiteljskom fakultetu.

Osim Erasmus studenata iz Europske unije, informativnom danu su prisustvovali i CEEPUS studenti te studenti koji dolaze na stručne prakse u okviru Erasmus programa.

Studentima su se obratile prorektorica za studije i studente Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Sanja Barić i Maša Šašinka, voditeljica Ureda za međunarodnu mobilnost te im zaželjele uspješan, koristan, a ujedno i zabavan boravak na mobilnosti.

Ured za međunarodnu mobilnost održao je prezentaciju o Sveučilištu u Rijeci te upoznao studente sa svim praktičnim stvarima vezanim uz studij i boravak u Rijeci i Republici Hrvatskoj.

Članovi sveučilišne udruge Erasmus Student Network Rijeka studente su upoznali s aktivnostima ESN-a Rijeka, a Željka Macan i Sandra Jukić iz Riječke kroatističke škole, studentima su predstavile mogućnosti upisa na tečajeve hrvatskog jezika.

Studenti su se nakon službenog dijela informativnog dana imali prilike uz domjenak družiti i upoznati svoje Erasmus kolege u atriju Građevinskog fakulteta.

Svim studenticama i studentima želimo sretan početak studiranja na Sveučilištu u Rijeci!