Prof. Maćešić stupa na dužnost
Ponedjeljak, 01.10.2018.

ponedjeljak, 1. listopada 2018.

S današnjim danom, 1. listopada 2018. i početkom nove 2018./2019. akademske godine stupa na dužnost prof. dr. sc. Senka Maćešić, novoimenovana prorektorica za informatizaciju i organizaciju Sveučilišta u Rijeci. Imenovala ju je rektorica na posljednjoj sjednici Senata održanoj 25. rujna 2018. Prorektorica Maćešić dolazi s Tehničkog fakulteta u Rijeci.

Proforica Maćešić dolazi s Katedre za primijenjenu matematiku i fiziku Zavoda za matematiku, fiziku, strane jezike i kineziologiju Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci. Zvanje profesora matematike i fizike stekla je 1998. godine na Sveučilištu u Rijeci, magisterij prirodnih znanosti (matematike) 1994. godine na Sveučilištu u Zagrebu, a doktorat iz tehničkih znanosti (temeljnih tehničkih znanosti) 1998. godine na Sveučilištu u Rijeci.

Od 1989. do 1990. godine radila je u Brodogradilištu ''3. maj'', a od 1990. godine radi na Tehničkom fakultetu Sveučilišta u Rijeci. Njen glavni istraživački interes su podatcima vođeni algoritmi temeljeni na teoriji Koopmanovog operatora, primjena matematičkog modeliranja u medicini i energetskoj učinkovitosti, razvoj softvera za meta-modeliranje i analizu osjetljivosti, numeričke metode za hiperboličke zakone očuvanja, te optimizacije u tehnici. Od 2004./2005. do 2009./2010. akad. god. bila je prodekanica za znanstvenoistraživačku djelatnost Tehničkog fakulteta. U razdoblju od 2013. do 2014. bila je članica znanstvenoistraživačkog tima Tehničkog fakulteta u sklopu EU FP7 projekta GOLDFISH – Detection of Watercourse Contamination in Developing Countries Using Sensor Networks, a od 2016. sudjeluje u znanstvenom istraživanju u sklopu DARPA (USA) projekta HR0011-16-C-0116 On a Data-Driven, Operator-Theoretic Framework for Space-time Analysis of Process Dynamics.