CIB se predstavio u Sisku
Četvrtak, 27.09.2018.

četvrtak, 27. rujna 2018.

Na poziv ravnatelja Gradskog muzeja Sisak mr. sc. Vlatka Čakširana, Centar za industrijsku baštinu Sveučilišta u Rijeci (CIB) predstavio se izlaganjem na 6. Danima industrijske baštine grada Siska.

Unutar bogatog programa Dana industrijske baštine, izložbi, obilazaka, radionica i prezentacija, u utorak, 25. rujna u 19 sati u prostorima Muzeja održana je prezentacija obnovi školskog broda ''Galeb i palače Šećerane unutar kompleksa ''Benčić'', projektnih aktivnosti kako i ostalih projekata na kojima je Centar do sada radio.

Prezentacija predstavlja dio aktivnosti koje Centar provodi unutar projekta ''Turistička valorizacija reprezentativnih spomenika riječke industrijske baštine'' financiranog iz Europskog fonda za regionalni razvoj u okviru Operativnog programa ''Konkurentnost i kohezija''.