Uspjeh prof. dr. Josipa Brnića
Petak, 15.06.2018.

četvrtak, 14. lipnja 2018.

Prof. dr. sc. Josipu Brniću dodijeljeno je počasno zvanje Visiting Professor na Shenyang University of Technology. Tijekom boravka u Kini prof. dr. sc. Josip Brnić s održao je nekoliko pozvanih predavanja na Beijing Institute of Technology, Shenyang University of Technology, Henan Polytechnic University te Shanghai University.

Početak suradnje prof. dr. sc. Josip Brnića, redovitoga profesora na Tehničkom fakultetu Sveučilišta u Rijeci i ranijeg rektora Sveučilišta u Rijeci, s kolegama na kineskim sveučilištima datira od 2000. godine i ogleda se u održavanju predavanja za studente doktorskih studija na fakultetima usmjerenim kao School of Materials Science and Engineering pri više sveučilišta, te u radu na bilateralnim znanstvenim projektima. U okviru spomenute suradnje, do sada su  održana brojna predavanja na sljedećim sveučilištima:

Harbin Institute of Technology (Harbin), Henan Polytechnic University (Jiaozuo), Wuhan University of Science and Technology (Wuhan), Beijing Institute of Technology (Beijing), Shanghai University (Shanghai), Shenyang University of Technology (Shenyang), Tai-Yuan University (Tai-Yuan).

Teme predavanja  odnose se na područja kao što su: konačnoelementna analiza konstrukcija (numerička analiza), puzanje materijala, mehanika loma, viskoelastičnost-viskoplastičnost.

Temeljem niza održanih predavanja,  prof. dr. sc. Josipu Brniću na kineskim su sveučilištima do sada dodijeljena  počasna zvanja kako slijedi:

2011 godine: Honorary Professor na Henan Polytechnic  University, Jiaozuo, Kina

2012 godine: Consulting Professor na Harbin Institute of Technology, Harbin, Kina

2017 godine: Guest Professor na Wuhan University of Science and Technology, Wuhan, Kina

2018 godine: Visiting Professor na Shenyang University of Technology, Shenyang, Kina.

Tijekom zadnjeg boravka u Kini, svibanj 2018, održana su predavanja na Beijing Institute of Technology, Shenyang University of Technology, Henan Polytechnic University te Shanghai University. Ovom prilikom prof. dr. sc. Josipu Brniću dodijeljeno je počasno zvanje Visiting Professor na Shenyang University of Technology.